What to do in Warsaw? Top 5 indoor activities.

[English version follows]
Co zrobić w Warszawie? Nasza propozycja 5 aktywności gdy pogoda nie sprzyja.
Wybieracie się do Warszawy i szukacie nieszablonowej rozrywki? Albo mieszkacie w polskiej stolicy i zastanawiacie się jak spędzić czas ze znajomymi, którzy wpadli w odwiedziny? Spacer warszawskimi ulicami jest zawsze świetną opcją – miasto to kryje wiele atrakcji dla każdego. Ale czym się zająć w Warszawie na przykład w zimie? Lub w innej porze roku, ale kiedy pogoda nie zachęca wyjść na zewnątrz?Podobne pytania zadaliśmy sobie w pewne marcowe sobotnie popołudnie. Efektami przemyśleń dzielimy się z Wami w tym wpisie. Są to nasze nieraz bardzo subiektywne pomysły na spędzanie wolnego czasu w Warszawie, które mogą być alternatywą do wszelkiego rodzaju aktywności na zewnątrz.

1. Planszówki

Zacząć od podbicia Azji czy Europy..?
Zaczynamy naszą listę od spokojniejszych rozrywek. Planszówki to świetny sposób, na spędzenie wieczoru w gronie znajomych, poznania się (m.in. sprawdzenia kto ma ambicję by podbić świat, a kto lubi oszukiwać) i po prostu przeniesienia się chociaż na chwilę do innej rzeczywistości.
Planszówki we własnym lokalu mieszkalnym są najwygodniejszą opcją, ale jeśli nie chce wam się sprzątać przed przyjściem znajomych lub po prostu nie macie planszówek – polecamy Solec 44. Jakby było mało, to podrzucamy link do listy adresów planszówkowych: Gdzie w Warszawie pograć w gry planszowe? 8 adresów

2. Escape room

Zegar tyka…
Mawiają, że escape roomy są już passe. Niemniej jednak, jeżeli nie macie czasu na kilkugodzinną batalię przy grach planszowych, a macie ochotę na wyzwanie intelektualne, to pokój zagadek jest w sam raz dla Was. Zazwyczaj trzeba się wydostać z jakiegoś przedziwnego miejsca, albo rozbroić tykającą bombę zegarową. Nie polecamy iść tam na kacu bądź po intensywnym dniu pracy, gdyż pobyt w tym miejscu wymaga aktywnego myślenia i kombinowania. Jest to świetna forma integracji.
Miejsc w Warszawie jest od groma. Lista najpopularniejszych miejsc wraz z opiniami pod linkiem: Ranking escape room. Sprawdzone przez nas to Hard Lock na Poznańskiej i możemy śmiało polecić – zagadki dość trudne, jest nad czym się głowić.

3. Hangar 646

foto: fpiec.pl
To już zupełnie inny rodzaj rozrywki, niż poprzednie dwa. Hangar to park trampolin i jest dla chcących poskakać, pobawić się aktywnie i rozładowując emocje. Jest to świetny rodzaj rozrywki dla osób, którzy chcą bezpiecznie uczyć się akrobacji lub dla tych, którzy w dzieciństwie skakali na łóżku, ale dzieciństwo nieoczekiwanie się skończyło. Byliśmy w tym na Mokotowie i było przesuper!
Szczegóły: Hangar 646

4. Ruska bania

S legkim parom
Jest to nasza najbardziej ulubiona rozrywka, po którą często sięgamy i do której zachęcamy również naszych znajomych. Temat bani ruskiej zasługuje na osobny wpis. W dużym skrócie – jest to świetny relaks dla ciała i ducha!
Nasze ulubione miejsce: Warszawianka – Bania Ruska
Jeżeli wersja ruska Wam nie odpowiada, to inny rodzaj sauny też jest super 🙂 Więcej o warszawskich saunach: Sauna w Warszawie. Do której pójść? [PRZEWODNIK]

5. Horror House

Foto: horrorhouse.pl
Niektórzy mówią, że to alternatywa dla pokoju zagadek. Naszym zdaniem to jest coś zupełnie innego. Byliśmy w tym przy ul. Wąski Dunaj.
Żeby nie psuć zabawy powiemy tylko – spróbujcie! I podzielcie się z nami jak było.

ENGLISH VERION 🙂

What to do in Warsaw? Top 5 indoor activities.
Are you going to Warsaw and looking for an unusual form of entertainment? Or maybe you are living in the Polish capital and wondering how to spend time with your friends who are coming to visit? Walking the streets of Warsaw is always a great option – the city has many attractions for everyone. But what to do in Warsaw for example in winter? Or in another time of a year, when the weather does not encourage you to go outside? We asked ourselves similar questions. We share our ideas in this post. These are our very often subjective recommendations for spending free time in Warsaw, which can be an alternative to any kind of outdoor activities.

1. Board games

We start our list with some quieter pastimes. Board games are a great way to spend an evening with friends, get to know each other (including identifying those having an ambition to conquer the world and those who likes to cheat) and move at least for a moment to another reality. Playing board games in your own apartment are the most convenient option, but if you do not want to do any preparations before hosting or just do not have any games ready – we recommend Solec 44. If it is not enough, we share a link to the list of boarding games addresses in Warsaw (in Polish): Gdzie w Warszawie pograć w gry planszowe? 8 adresów

2. Escape room

They say escape rooms are already passe. However, if you do not have time for a few hours of board games battles and you are anxious for an intellectual challenge, then an escape room is just right for you. Usually you need to get out of some strange place, or disarm the ticking clock bomb. We do not recommend going there hangovered or after a hard work day, because the attraction requires active thinking and being smart. The game is also a great form of team integration.
There are tones of escape rooms in Warsaw. List of the most popular places with reviews can be found under the link (in Polish): Ranking escape room. Hard Lock on Poznańska str. Was checked by us and can be recommended – riddles are fairly difficult, plenty of things to puzzle over.

3. Hangar 646

This is a completely different kind of entertainment than the previous two. Hangar is a trampoline center and is for those who want to jump, spend time actively and unload their emotions. This is a great type of entertainment for people who want to learn aerobics safely or for those who were kids jumping on their beds, but the childhood unexpectedly came to an end. We were in Mokotów and it was awesome.
Details (in Polish): Hangar 646

4. Russian Banya

This is our most favorite entertainment, which we often practice and encourage our friends to do so. The subject of banya deserves a separate post. In a nutshell – it is a great relaxing activity for body and soul.
Our favorite place (in English): Warszawianka – Russian Banya
If the Russian version does not suit you, then another type of sauna is also great 🙂 More about Warsaw saunas (this time in Polish): Sauna w Warszawie. Do której pójść? [PRZEWODNIK]

5. Horror House

Some say it’s an alternative to escape rooms. In our opinion however it is a completely different thing. We checked the one on Dolny Dunaj str.
Not to spoil the fun we’ll just say – try it! And share with us how was it.
Link (surprise, surprise – in English): Horror House
Scroll to top